Rusya Vizesi

Rusya Vizesi

Rusya vizesi 6 türden oluşmaktadır.

Turist Vizesi : Gezi ve Kültürel ziyaretler için alınan vize türüdür. Davetiyesiz  gerekmeksizin 1 hafta içinde alınabilmektedir.

Eğitim Vizesi : Rusya’daki eğitim alacağınız kurumun size gönderdiği davetiyeyle alınabilen vizedir. Rusya eğitim vizeleri genellikle 90 günlük çıkmaktadır. Rusya’ya geldikten sonra bulunduğunuz eğitim kurumu tarafından maksimum 1 sene olmak üzere eğitim aldığınız süre boyunca her yıl uzatılmaktadır. Eğitim kurumu tarafından gönderilen davetiyeyle beraber AIDS testi ve fotoğraf yeterlidir.

Çalışma Vizesi : Rusya’ya sizi davet eden şirket-kurum tarafından gönderilen davetiyeyle alınabilen vizedir.

Ticari Vize : Rusya Federasyonu Federal göç idare tarafından dış işleri bakanlığı onaylı davetiyeyle alınan vizedir.

Aile Vizesi : Aile veya tanıdığınız olan bir Rus vatandaşı tarafından çıkartabilen davetiye ile alınan vizedir. Maksimum 90 günlük vize alınabilmektedir.

Elektronik Vize : Rusya’nın St.Petersburg ve Vladivostok şehirleri ziyaretleri bölgeleri için alınan vizedir. Aynı gün alınabilmektedir. Fakat Covid-19 pandemi nedeniyle geçici olarak durdurulmuştur.

Rusya Vizesi Almak İçin Gerekli Belgeler

Rusya’ya gitmek isteyen kişinin yapması gerekenlerin başında Rusya Vizesi formunu eksiksiz ve düzgün doldurması gerekmektedir. Vize başvurusu yapabilmek için kritik önem taşıyan bu formu ve gerekli diğer belgelerin hazırlanması noktasında hizmet veriyoruz.

Rusya devletinin bu konuda en hassas olduğu yer belgelerin tam, eksiksiz ve güvenilir bir şekilde doldurulmuş olmasıdır. Aksi durumda vize işlemleri sırasında sorunlar çıkabilmekte hatta başvurunuz olumsuz sonuçlanabilmektedir. Başvuru sırasında tarafımızdan bir takım belgeler istenmektedir. Bu belgelerin tarafımıza eksiksiz ve doğru bir şekilde teslim edilmesi gerekmektedir. 

Rusya vizesi başvurusu için istenilen başlıca belgeler aşağıdaki gibidir,

  • Pasaport aslı
  • Davetiyenin aslı (Turistlik vizeler için gerekmemektedir)
  • 3×4 ölçülerinde 2 adet vesikalık fotoğraf (arka fonu beyaz renkte)
  • AIDS testi  (Turist vizesi dışındaki diğer tüm vizeler için istenmektedir. Özel hastanelerden aynı gün temin edilebilir)

 


Rusya Vizesi Başvuru Formu

Teşekkürler, kaydınız alınmıştır.
Kaydınız alınırken bir sorun ile karşılaşıldı, lütfen daha sonra tekrar deneyin.