Harkov Ulusal Eczacılık Üniversitesi

Harkov Ulusal Eczacılık Üniversitesi, 1805 yılında kurulmuştur ve Avrupa ilaç eğitim merkezi, en eski ve seçkin yüksek öğretim kuruluşlarından biridir. Harkov Ulusal Eczacılık Üniversitesi, bünyesinde 20 binin üzerinde öğrenci ve akademisyen barındırır. Bu öğrencilerin içerisinde hem lisans hem de lisansüstü programlarda bulunan öğrenciler bulunmaktadır.

Harkov Ulusal Eczacılık Üniversitesi Yök  tarafından tanınan ve denklik verilen üniversiteler kapsamındadır. Üniversite Rusça ve İngilizce dillerinde eğitim verilmektedir.   Milli Ecza Üniversitesi, Avrupa Ecza Üniversiteleri Derneği (EAFP), Uluslararası Ecza Teşkilatı (FIР), Avrasya Üniversiteler Birliği (EUA), Üniversitler Magna Carta Birliği (The Magna Charta Universitatum), Üniversiteler Uluslararası Derneği (IAU) üyesidir. Üniversitede lisans programı 5 yıldır.

Üniversite, Ukrayna genelinde ilaç ve kozmetik alanlarındaki gereklilikler ve kısıtlamalar gibi resmi gereklilik ve zorunlukların belirlenmesinde önemli rol oynamıştır. Bu kapsamda pek çok araştırma yaparak raporlar hazırlayan okul tüm bu çalışmaların içerisine öğrencileri de dahil ederek onların gelişimlerine katkı sağlamayı kendisine bir misyon olarak edinmiştir.

Milli Eczacılık Üniversitesi, yüksek eğitimli uzmanlar yeni nesil eğitimi ve yüksek teknoloji eczacılık alanında rekabetçi bilimsel tasarımlar geliştirmesine yönelik devlet politikasının uygulanmasında önde gelen eczacılık eğitim ve bilim milli geliştirme merkezidir. Üniversite, eğitim ve bilim el birliği temelinde yüksek eğitimli uzmanların yoğun bilimsel hazırlaması için alt yapıyı oluşturmaktadır.

Harkov Milli Eczacılık Üniversitesinde eğitim almanın baslıca avantajları:

1. Mezuniyetiniz ile sahip olacagınız mavi diplomanız farklı Avrupa ülkelerinde mesleğinizi icra edebilirsiz.
2. Avrupa üniversitelerine kıyasla yüksek eğitim kalitesi ve ucuz eğitim ucretleri.
3. Kharkiv şehri Ukrayna’nın en büyük şehirlerinden biridir, uzun zamandır Ukrayna’nın ilk başkenti olmuştur.
     Kharkiv en cok oğrencilerin şehri olarak tanınmaktadır.
4. Çalışma, kültür etkinliklerinin tadını çıkarma, güzel parklarda yürüyüş yapma ve öğrencilerin hayatının en iyi şekilde tadını çıkarma fırsatı olan uluslararası öğrenciler için en arkadaş canlısı şehirdir.

Fakülte/ Bölüm

Eğitim Süresi

Eğitim Dili

Fiyat  (dollar ABD)

Hazırlık sınıfı

1 Yıl

Rusça

1 595

Eczacılık

5 yıl

İngilizce

4 510

Rusça

3 850

Klinik Eczacılığı

5 Yıl

İngilizce

4 510

Rusça

3 850

 Farmasötik Preparasyonların Teknolojisi

5 Yıl

Rusça

3 850

Parfümer ve Kozmetik Preparasyonlarının Teknolojisi

5 Yıl

Rusça

3 850

Laboratuvar Tanısı

5 Yıl

Rusça

3 850

Kalite, Standardizasyon, Belgelendirme

5 Yıl

Rusça

3 850

Department Contact Info

Engineering

1810 Campus Way NE
Bothell, WA 98011-8246

+1-2345-5432-45
bsba@kuuniver.edu

Mon – Fri 9:00A.M. – 5:00P.M.

Social Info

Student Resources

Translate »