NEDEN UKRAYNA’DA ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ

  • Ukrayna da Üniversite eğitim maliyeti oldukça düşüktür.Ukrayna’da eğitim maliyetleri Türkiye de şehir dışında okuyan bir öğrencinin aylık harcamasıyla eşit gibidir.
  • Ukrayna’da yaşam  ucuzdur . Ukrayna’da aylık yemek gideri ortalama 100-200 USD dolarıdır.
  • Ukrayna üniversiteleri tüm Avrupa Birliği ve YÖK tarafından                   tanınmaktadır. Rahatlıkla denklik alınabilmektedir.
  • İki dilde eğitim alma şansı Ukrayna’da eğitim alan öğrenciler, Ukrayna’nın çok dilli bir ülke olması sebebiyle eğitim hayatlarının sonunda çok iyi derecede İngilizce ve Rusça öğrenmek zorunda kalacaklar.  Öğrenciler mezun oldukdan sonra ana dili ile birlikte 3 dil bilmiş olacaklar.

Son yıllarda Türkiye Ukrayna arasında turist patlaması yaşanıyor. Türkiye’den Ukrayna’nın farklı şehirlerine her gün yaklaşık 20 uçak kalkıyor.

Türkiye’den Ukrayna’ya seyahatlerin artmasında ucuz uçak seferlerinin etkisi büyük. Zira en az beş havayolu şirketi düzenli olarak Türkiye’den bu ülkeye direkt uçuşlar düzenliyor. Türkiye’den bu ülkeye günde yaklaşık 20 direkt uçak seferi bulunuyor. Türk Hava Yolları’nın (THY) Ukrayna’da  4 farklı  şehrine uçuşu var.

THY’nin sadece Odesa’ya haftada 20, başkent Kiev’e haftada 20, Öyrenciler şehri olan Harkov’a 18  seferi bulunuyor. Lviv”e haftada 10 sefer yapılıyor.

Geçtiğimiz yıl Ukrayna’dan Türkiye’ye gelenlerin sayısı yaklaşık 1.2 milyon oldu. Bu noktada Türkiye Ukrayna’dan en fazla turist çeken ülke konumunda.

Bu kadar turistlerin ve öğrencilerin gelmesine sebeb Ukrayna’nın güzel tabiatı yaşam’ın ucuz ve eğitimin kaliteli olmasıdır.


Copyright © 2020 Number One Education Yurt Dışı Eğitim ve Danışmanlık. Tüm Hakları Saklıdır !


Copyright © 2020 Number One Education Yurt Dışı Eğitim ve Danışmanlık. Tüm Hakları Saklıdır !

Translate »