Sık sorulan sorular

Ukrayna'da Lisans programının süresi nedir ?

Doktorluk kurs süresi 6 yıldır.
Diş Hekimliği, Eczane – 5 yıl, Hemşirelik – 3 yıl.
Ekonomi ve Mühendislik derslerinde 4 yıl lisans derecesi almak üzere tasarlanmıştır.

Üniversielere Yök tarafından denklik veriliyor mu ?

Ukrayna’daki eğitim kurumlarından alınan diplomalar, dünyanın diğer yerlerinde olduğu gibi Türkiye’de de geçerliliğe sahip. Bu ülkede faaliyet gösteren üniversiteler, YÖK tarafından denk olarak kabul ediliyor. İki ülke üniversiteleri arasındaki ortak çalışmalar ve öğrenci değişim programları, Ukrayna üniversitelerinin YÖK tarafından denk kabul edildiğini göstermekte.

Hazırlık Kursu nedir ve ne işe yarar?

Hazırlık Kursu, 1 akademik yıl (7-10 ay) süreli özel bir eğitim programıdır. Hazırlık Kursunda öğrenciler, Rusça veya İngilizce dilini ve gelecekteki uzmanlık alanlarına (matematik, fizik, kimya, biyoloji, bilgisayar bilimi, coğrafya, tarih) bağlı olarak gerekli özel disiplinleri inceler.

Hazırlık kursunu tamamladıktan sonra öğrenci bir sınavdan geçer. Sınavın başarılı bir şekilde geçmesi durumunda öğrenci Hazırlık Kursu Sertifikası alır. Bu sertifika, herhangi bir Ukrayna üniversitesine öğrenci kabulünü garanti eder. Ancak öğrenci İngilizce eğitimini seçerse, Hazırlık Kursu okuması veya sınavları geçmesi gerekmiyorsa, doğrudan lisans dersinin ilk yılına girer.

Yaşam standartları nasıl ?

Eğitim söz konusu olduğunda, yaşam standartlarından bahsetmek için bir üniversite kenti olan Kharkiv’i model almak gerekiyor. Nitekim ülkedeki önemli eğitim kurumlarının çoğu burada bulunuyor. Bu bağlamda, Ukrayna’da AB ülkeleriyle aynı standartlarda bir yaşam söz konusu. Kentlerdeki sosyal olanaklar, kültürel hareketlilik oldukça yüksek. Bununla birlikte, tüm bu olanaklardan oldukça düşük bir bütçeyle yararlanmak mümkün.

Ukrayna'da yaşamak için ne kadar bütçe gerekiyor ?

Yapılan araştırmalar, Ukrayna’da eğitim gören bir öğrencinin ayda 250 ile 350 dolar arasında bir bütçeyle, barınma, gıda gibi temel ihtiyaçlarını karşılayarak, sosyal ve kültürel aktivitelere katılabildiğini gösteriyor. Bu rakamlar, AB ülkeleriyle karşılaştırıldığında oldukça düşük. Başka bir ifadeyle, Ukrayna yabancı öğrencilere düşük fiyatlar ile yüksek standartlar vaadediyor.

Öğrenciler öğrenim ücretini taksitle ödeyebilir mi?

Öğrenim ücreti 1- ci sınıf için tam olarak ödenir ve diyer sınıflar için taksitle ödenebilir

Konaklama düzenlemesi nasıl ve ücretler nelerdir?

Üniversite Yurtları konaklama için kullanılabilir ve yılda 650 – 1000 USD arasındadır.

Uluslararası öğrenci Ukrayna'da okumak için davet mektuplarını nasıl alır?

Number One Education Eğitim Grubu, üniversiteye kabul süreci, eğitim ve mezuniyet yoluyla uluslararası öğrencileri incelemek ve rehberlik etmek için Ukrayna Eğitim ve Bilim Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş lisanslı bir şirkettir.

Bize ulaşın

Haftaiçi ve Cumartesi 09:00 – 19:00 çalışma saatlerimiz. Pazar günü kapalıyız.

Number One Education kabul merkezleri

Ankara 

Tahran 

Bakü

Whatsapp Phone : Ua +38 093 727 87 63 | Tr +90 531 340 56 44 | Az 050 803 65 42
Email : NOEegitim@gmail.com

Geri bildirim formu

    Translate »