UKRAYNA YÜKSEK LİSANS

Ukrayna’da Master eğitimi yaklaşık 1,5 ila 2 yıl arasında değişkenlik göstermektedir. Seçeceğiniz okul ve bölüme göre değişiklik gösterecek olan eğitim yılı, yeterli ve donanımlı bir eğitim almanıza yetecek kapasitede olmaktadır. Ukrayna’da Yüksek Lisans Eğitimi Rusça ya da İngilizce olarak tamamlanabilir. Dil yeterliliği olmayan öğrenciler Ukrayna’da Rusça Hazırlık ya da Ukrayna’da İngilizce Hazırlık okuyabilirler.

Ukrayna yüksek lisans eğitimi son 20 yılda özellikle kalitesiyle dünya çapında popülerlik yakalamıştır. Aynı zamanda Ukrayna, AB ve NATO aday ülkelerinden de biridir. Ukrayna tarihi ve doğal güzellikleri açıdan Avrupa’nın en güzel ülkelerindendir.

 YÖK Ukrayna’da alınan yüksek lisans eğitimini tanımaktadır.

Avrupa ülkelerinde üniversiteler arası tanınma, işbirliği ve öğrenci değişimini mümkün kılan Bologna anlaşmasını imzalayan ülkelerden biri olan Ukrayna’da alacağınız master diplomaları tüm Avrupa’da geçerlidir. Bologna anlaşmasını Türkiye de imzaladığı için diplomanız Türkiye’de de geçerli olacaktır. Türkiye ve Ukrayna arasında gelişen ikili ilişkiler sonucunda YÖK, Ukrayna üniversitelerini tanımakta ve hem lisans hem de yüksek lisans diplomalarına denklik vermektedir.

Ukrayna’da doktora eğitimi ise yaklaşık olarak 3 ila 5 yıl arasında değişkenlik göstermektedir. Bunun nedeni de okulların ve bölümlerin farklılık arz etmesinden kaynaklanmaktadır. Ukrayna’da Yüksek Lisans Ve Doktora Eğitimi eğitim dili İngilizce, Ukraynaca ve Rusça olarak değişmektedir. Aynı zamanda da diplomalar Mavi Diploma yani Europass olarak verilmektedir. Bu sayede tüm Avrupa ülkelerinde çalışabilme imkanı bulunacaktır. Aynı zamanda da Avrupa ve Azerbaycan, Iran, Türkiye’de  ve diyer ülkeler’de diploma geçerli olacak ve tanınacaktır. Ukrayna’da Yüksek Lisans Ve Doktora Eğitimi sayesinde öğrenciler kaliteli bir eğitim alabilecekler.


Copyright © 2020 Number One Education Yurt Dışı Eğitim ve Danışmanlık. Tüm Hakları Saklıdır !


Copyright © 2020 Number One Education Yurt Dışı Eğitim ve Danışmanlık. Tüm Hakları Saklıdır !

Translate »