Kazan Devlet Araştırma Teknik Üniversitesi

Kazan Ulusal Araştırma Teknik Üniversitesi

1932 yılında kurulan Kazan Ulusal Araştırma Teknik Üniversitesi özellikle Rus havacılığının gelişmesinde büyük rolü bulunmaktadır. 150 profesör ve 600 doçent ile 3000 personeli bulunmaktadır. 80000 mezunu bulunan mühendislik, işletme ve insani bilimler alanlarında 25000 aktif öğrencisiyle 70 ten fazla bölümde eğitim ve öğretim veren Rusya’nın Kazan şehrinin yüksek öğretim kurumudur.

→ Kazan Ulusal Araştırma Teknik Üniversitesinin öğrencileri cezbeden en önemli özellikleri temel eğitim ve derin bilimsel araştırmalarıdır. Uçak, makine, motor, imalat, bilgisayar ve telekomünikasyon alanlarında Rusya ‘nın lider kuruluşlarından biridir. Çok düzeyli sürekli bir ileri eğitim ve mesleki gelişim fırsatları sunmakta olup kazan şehrinin en büyük teknik üniversitesidir. Üniversite bünyesinde bulunan araştırma merkezilerinde pek çok alanda araştırmalar yürütülmektedir.

Kazan Ulusal Araştırma Teknik Üniversitesi Hakkında

→ Kazan Ulusal Araştırma Teknik Üniversitesinin ana eğitim blokları 7 fakülte ve 11 araştırma merkezi binasından oluşmaktadır. Güçlü bilimsel potansiyeli ve yüksek kaliteli öğretim kadrosuna sahip üniversite 5 tam donanımlı Spor kompleksi, bilimsel kütüphanesi ve 6 yurt binasıyla öğrencilerin ihtiyaçlarına sunar.

→ Uluslararası bilim ve eğitim alanında güvenilir bir ortak olarak ün kazanan Kazan Ulusal Araştırma Teknik Üniversitesinin 4 kıta’dan üniversite ve araştırma merkezleri ile bilimsel ve akademik işbirlikleri bulunmaktadır. Türkiye’den İstanbul Teknik Üniversitesi (itü) ile yoğun bir işbirliği yürütmektedir.
Akademik eğitim dili Rusça’dır. Öğrencilerin İngilizce veya az düzey Rusça bilmeleri şart değil. ilk sene 5-8 kişilik sınıflarda 9 ay boyunca eylül ve ekimde başlayan gruplarda 800 saat hazırlık eğitimi verilmekte ve akademik Rusça dil yeterliliği sağlanmaktadır.


Kazan Devlet Araştırma Teknik Üniversitesi Başvuru Formu

Teşekkürler, kaydınız alınmıştır.
Kaydınız alınırken bir sorun ile karşılaşıldı, lütfen daha sonra tekrar deneyin.

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp