Kazan Devlet İnşaat Üniversitesi

Kazan Devlet İnşaat Üniversitesi

1930 yılında kurulan Kazan Devlet İnşaat ÜniversitesiRusya’nın inşaat mühendisliği ve mimarlık eğitimlerinde önde gelen üniversitelerden biridir. 3 enstitü, 11 fakülte, 7000 aktif öğrencisi, 48 departmanı uluslararası standartlarda modern, çağdaş ve teknik bir eğitim vermektedir. 70 profesör, 300 doçent doktor ve 500 kişilik araştırma ve öğretim görevlisinden oluşan eğitim ordusuna sahiptir. Kampüsü eğitim ve laboratuar binaları, 3 yurt binası, 1 sanatoryum, yemekhane, stadyum ve spor kompleksinden oluşmaktadır.
→ Kazan Devlet İnşaat Üniversitesi, bilimsel ve teknik potansiyele sahip, zengin tarihi ve gururlu geleneği ile yüksek nitelikli eğitim kadrosu yeniliğe ve sürekli gelişmeye, malzeme ve teknik tabanını geliştirmeye önem veren, özel çalışma alanları açan, modern bilgi teknolojilerine dayanan yüksek kalitede bir eğitim ve öğretim vermektedir. 30 bini aşkın mezunu bulunan üniversitenin mezunları arasında Milletvekilleri, iş adamları, müzisyen, şair ve yazarlar bulunmaktadır.

Avrupa ve Amerika’dan 16 üniversite ile akademik işbirliği bulunan Kazan Devlet İnşaat Üniversitesi uluslararası alanda katıldığı yarışmalarda birçok başarı elde etmiştir. Türkiye’den Sakarya Üniversitesi ile işbirliği anlaşması bulunmaktadır. Ayrıca Kazan Devlet Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği Üniversitesi (KGASU) “Mimarlık” ve “İnşaat” alanlarında İngilizce lisans programlarından mezun olan öğrencilere çift diploma vermektedir. Bu programlardan mezunlara Kazan Devlet İnşaat Üniversitesi (KGASU) ve East London Üniversitesi (İngiltere) diplomaları verilecektir.

Kazan Devlet İnşaat Üniversitesi’nin eğitim dili Rusça’dır. Öğrenciler ilk sene hazırlık sınıfında Rusça dil eğitimi görmekte,akademik Rusça dil yeterliliği kazanmaktadır.


Kazan Devlet İnşaat Üniversitesi Başvuru Formu

Teşekkürler, kaydınız alınmıştır.
Kaydınız alınırken bir sorun ile karşılaşıldı, lütfen daha sonra tekrar deneyin.

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp