Kazan Devlet Teknoloji Üniversitesi

Kazan Teknoloji Üniversitesi

1890 yılında Kazan‘da kurulan Kazan Teknoloji Üniversitesi Rusya’nın ve Kazan şehrinin en eski üniversitelerinden biridir. Çok yönlü faaliyetleri, çeşitli eğitim, araştırma ve yenilikleriyle öncelik verdiği alanlardaki başarılarıyla Rusya’nın önde gelen Üniversitelerinden biri olmuştur. 300 profesör, 1100 doçent ve 30000 aktif öğrencisiyle 70’in üzerindeki eğitim programlarında öğrencileri eğitim ve öğretime tabi tutar. Dünya’nın 4 kıtasından 47 ülkeden öğrencilerin eğitim gördüğü köklü bir üniversitedir.

→ Kazan Teknoloji Üniversitesi, Rusya yüksek teknoloji öğrenim sıralamasında 1.dir. 11 fakülte, 15 eğitim ve araştırma enstitüsü, zengin müfredatı, uzman eğitim ve öğretim kadrosu, tam donanımlı laboratuarları ve bilimsel kütüphanesiyle, konaklamaya yönelik modern yurtlarıyla öğrencilerin üniversite yaşam gereksinimlerini karşılar. Kazan Teknoloji Üniversitesi sürekli yenilenme döngüsünü gerçekleştirmek için tüm gereksinimlere sahip olup dünya standartlarında profesyonel uzman öğrenciler olarak mezunlarını vermektedir. Çağdaş ve modern eğitimini sanayi ile harmanlamaktadır.

→ Kazan Teknoloji Üniversitesi, uluslararası işbirliği ve ortaklık ağını Asya, Avrupa, ve Amerika ‘dan 33 ülkeden 111 üniversite ile kurduğu bağları anlaşmalarla perçinlemiştir. Türkiye’den Fatih Üniversitesi ve Yalova Üniversitesi ile işbirliği anlaşmaları mevcuttur.

Başvuru için gereken belgeler ve başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.


Kazan Devlet Teknoloji Üniversitesi Başvuru Formu

Teşekkürler, kaydınız alınmıştır.
Kaydınız alınırken bir sorun ile karşılaşıldı, lütfen daha sonra tekrar deneyin.

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp