Kazan Devlet Tıp Üniversitesi

Kazan Devlet Tıp Üniversitesi

1814 yılında kurulan Kazan Devlet Tıp Üniversitesi, çok fonksiyonlu yüksek Tıp eğitimi ve öğretimi veren, köklü, şanlı tarihe sahip bilim ve kültür merkezi bir devlet kurumudur. 200’üncü yaşını kutlayan 8 fakülte, 41 enstitü, 700 akademisyen, 1500 personel, 50 ülkeden öğrencileriyle toplam 6000 aktif öğrencisi bulunan üniversite Rusya’da Tıp eğitiminde ilk 3 te gösterilmektedir. Uluslararası 54 eğitim kurumuyla akademik işbirliğinde bulunmaktadır. USIAD, TEMPUS ve IREX projelerinde yer almaktadır.
→ Kazan Devlet Tıp Üniversitesi, biyomedikal ve klinik bilimlerini sürekli geliştirmekte, tıbbi bilgiyi genişletmekte, tıp eğitimi alan öğrencilerin bilimsel ve sosyal ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Sürekli güncellenen kapsamlı müfredatı, yüksek eğitim-öğretim tecrübesine ve kalitesine sahip profesör ve doçentleri, öğrencilerin klinik temellerini ve pratik becerileri kazanarak bir sonraki seviyeye hazırlanması için çalışmaktadır. Laboratuar, hasta tanı-tedavi, klinik görevlerin öğretilmesi entegre olarak titizlikle uygulanmaktadır.

→ Kazan Devlet Tıp Üniversitesi‘nin misyonu yüksek kalitede eğitim, araştırma ve klinik faaliyetleriyle, modern teknolojinin geliştirilmesi ve uygulanmasına dayanan, en iyi yerli ve yabancı tıp okullarının seviyesine tekabül etmek, toplum sağlığını uzun ömürlü iyileştirmektir.
→ Kazan Devlet Tıp Üniversitesi‘nin eğitim dili Rusça’dır. Uluslararası öğrenciler 1 sene hazırlık eğitimi boyunca yoğun
Rusça dil eğitimi almaktadır.


Kazan Devlet Tıp Üniversitesi Başvuru Formu

Teşekkürler, kaydınız alınmıştır.
Kaydınız alınırken bir sorun ile karşılaşıldı, lütfen daha sonra tekrar deneyin.

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp