Moskova Devlet Teknik Üniversitesi

Moskova Devlet Teknik Üniversitesi

1830 yılın kurulan Moskova Devlet Teknik Üniversitesi köklü bir tarihle teknik anlamda Rusya’nın eğitim kalitesi yüksek teknik üniversitesitelerinin başında gelmektedir.

Üniversitenin misyonu eğitim süreci, temel araştırma ve yenilik entegrasyonu dayalı bir toplumun ileri entelektüel elit hazırlanmasında gelişmiş bilgi ve bilginin üretimi ve yayılması insanlık mühendislik başarılarından korunması ve geliştirme üzerinedir.

Üniversite 2012 yılında Uzay mühendisliği ve Nanoteknoloji ile alakalı bir çok umut verici çalışmalar yapıp, Rusya’nın Transneft, Gazprom, Rosatom, Rusnano, ARŞ-Energia, Almaz-Antey gibi en büyük özel şirketlerinden 6 milyar ruble bağış toplamıştır. Ayrıca sovyetler zamanında çıkan ilk bilgisayarın Mücidi Moskova Devlet Teknik Üniversitesi’dir.

Moskova Devlet Teknik Üniversitesi bünyesinde 11 fakülte bulunmaktadır :

Mühendislik İşletme ve Yönetim
Bilgisayar Bilimi ve Kontrol Sistemleri
Biyomedikal mühendisliği
Elektronik ve Lazer Teknolojisi
Robotik ve Otomasyon Kompleks
Makine Mühendisliği
Elektrik Mühendisliği
Makine Mühendisliği Teknolojileri
Temel Bilimler
Uluslararası Eğitim Programları Fakültesi
Hukuk Bölümü, Fikri Mülkiyet ve Hukuki Uzmanlık

Üniversitenin öncelikli hedefleri şunlardır:

  • Yenilikçi yaklaşımlar ve bilgi teknolojisi, onların itaat sorunu kişiliğinin ahenkli gelişmesini birleştirerek ve kendi uzmanlık alanında çok-odaklı liderlik eğitimi aktif kullanımına dayalı eğitim sürecinin iyileştirilmesi;
  • Gelişmiş müşteri memnuniyeti sistemi sağlayarak: Dış – Öğrenciler, işverenler ve bir bütün olarak toplum; Dahili – Üniversite çalışanları;
  • önde gelen Rus ve yabancı eğitim ve bilimsel kuruluşlar ile üniversite, akademik entelektüel ve bilgi kapasitesinin etkileşimi yoluyla uluslararası bilimsel ve eğitsel alanda Rusya’da yüksek eğitim layık gösterimi;
  • Yazılım sistemi, müşteri bilgi edinme, beceri, kültür ve toplumda kendini gerçekleştirme kapsamlı eğitim garanti;
  • Eğitim, bilim ve sanayinin sistem entegrasyonu sağlanarak;
  • Destek personeli yüksek teknoloji sağlanması dahil yenilik, temelinde sivil havacılık reel sektörün gelişimi katılmak.

Moskova Devlet Teknik Üniversitesi İlk Sene Hazırlık Eğitimi

Rusya Üniversiteleri genelinde olduğu gibi lisans yada yüksek lisans eğitimleri için Moskova Devlet Teknik üniversitesini tercih eden öğrencilerimiz ilk sene hazırlık fakültelerinde eğitim alıp yıl sonu yapılacak sınavda gerekli başarı puanına erişip Rusya Üniversite Hazırlık Sertifikası almak zorundadırlar. Rusya’da eğitim alan Öğrencilerimizin hazırlık fakültesi eğitimi iki dönemden oluşmaktadır. Birinci dönemde yalnızca ağırlaştırılmış Rusça eğitimi alırlar. İkinci dönem ise Rusçanın yanında tercih edecekleri lisans yada yüksek lisans bölümüne 2 ila 4 arası ek dersler görürler.


Moskova Devlet Teknik Üniversitesi Öğrenci Yurtları

Moskova Devlet Teknik Üniversitesi tüm Rusya Devlet Üniversitelerindeki gibi bünyesine aldığı öğrencilerine kendine bağlı öğrenci yurtlarında konaklama imkanı tanımaktadır. Üniversitenin öğrenci yurtları şehir merkezinde bulunmaktadır. Üniversitenin öğrenci yurtları 2 yada 3 kişilik odalardan oluşup, Kamera sistemi, İnternet ve binada güvenlik görevlileri bulunmaktadır. Üniversitenin yurt ücreti 70- 100$ arasında olup ücret Yurt odalarının kalitesine ve kişi sayısına göre ve değişkenlik göstermektedir. Öğrenci yurtları ücretleri dönemlik olarak yatırılmaktadır.


Moskova Devlet Teknik Üniversitesi Başvuru Formu

Teşekkürler, kaydınız alınmıştır.
Kaydınız alınırken bir sorun ile karşılaşıldı, lütfen daha sonra tekrar deneyin.

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp