Nijniy Novgorod Devlet Pedagoji Üniversitesi

Nijniy Novgorod Devlet Pedagoji Üniversitesi

→ Nijniy Novgorod Devlet Pedagoji Üniversitesi 30 Ekim 1911 yılında kurulmuştur. Eğitim, sosyal hizmetler ve üretim sektörü için 150.000’den fazla mezun vermiştir. Mezunları arasında birçok seçkin bilim adamları, politikacılar, diplomatlar, tanınmış profesörler ve eğitimciler vardır. 9 Fakülte, 4 enstitü, 66 bölüm, 12 araştırma laboratuarı, uygulamalı psikoloji araştırma enstitüsü ve bölge eğitim araştırma merkezi bulunmaktadır. Sözel fakülteler platformunda öne çıkan bir prestije sahiptir. Şehirdeki ilk yabancı öğrenci alımını başlatan üniversite Nijniy Novgorod Pedagoji Üniversitesi‘dir.

→ Nijniy Novgorod Devlet Pedagoji Üniversitesi sosyal ve siyasal gelişimi sağlamak, çağdaş gereksinimleri karşılamak ve eğitim standartlarını arttırmak için sürekli gelişmektedir. Eğitim, öğretim, sosyal ve devlet sorunlarına çözüm yaratmak amacıyla yeni eğitim programları uygulamaktadır.

Nijniy Novgorod Devlet Pedagoji Üniversitesi 30 ülkeden öğrenciyi bünyesinde barındırmaktadır. Uluslararası kurum/kuruluşlar ve hükütmetler ile işbirliğinde bulunan
Nijniy Novgorod Devlet Pedagoji Üniversitesi iddialı projelerde yer almakta olup, aktif araştırma faaliyetlerinde bulunmaktadır. Üniversite öğrencileri ile birlikte uluslararası eğitim kurumları, araştırma merkezleri, sivil toplum örgütleri ile aktif araştırma faaliyetlerine katılmakta ve işbirliklerinde bulunmaktadır.

→ Öğrenciler için yurt konaklaması sunan üniversite’de spor salonları, laboratuarlar, kütüphane ,kafeterya ,internet ve tiyatro imkanlarıyla öğrencilerin düzenlediği sosyal ve kültürel etkinlikleriyle çok renkli bir sosyal yaşam fırsatı bulunur. Sağlık kompleksi ve rehberlik merkeziyle öğrencilere ücretsiz hizmet sunar.

Nijnij Novgorod Devlet Pedagoji Üniversitesi akademik eğitim dili ”Rusça” dilidir. Bu yüzden Rusça bilmeyen her yabancı öğrenci ilk sene hazırlık sınıfında Rusça dil eğitimi görerek akademik dil yeterliliği kazanmakta Rusça öğrenmektedir.

Nijniy Novgorod Devlet Pedagoji Üniversitesi Profesörler, öğretmenler ve ilgili birimleriyle öğrencileri 1.sınıfa hazırlamak için çalışmalar yürütür. Öğrenciler 5– 10 kişilik sınıflarda haftada 20 saat 9-10 ay boyunca hazırlık eğitimi görmektedirler.


Nijniy Novgorod Devlet Pedagoji Üniversitesi Başvuru Formu

Teşekkürler, kaydınız alınmıştır.
Kaydınız alınırken bir sorun ile karşılaşıldı, lütfen daha sonra tekrar deneyin.

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp