Nijniy Novgorod Devlet Teknik Üniversitesi

Nijniy Novgorod Devlet Teknik Üniversitesi

1917 yılında kurulan Nijniy Novgorod Devlet Teknik Üniversitesi 200 profesör, 550 doçent, 1400 öğretim üyesi, 3500 personeli, 22500 aktif öğrencisi, 8 fakülte ve 5 enstitüden oluşur. %93 istihdama sahip mezunlarıyla kalitesini ortaya koymaktadır. Çağdaş ve Bilimsel eğitim tabanında askeri ve endüstriyel sanayii için mühendis ve bilim adamları yetiştirmektedir. Rusya’da ve dünyadaki birçok sanayi ve araştırma kuruluşları ile yakın bir işbirliği bulunmaktadır. Rusya Federasyonu Hükümeti modern ekonominin inşası için mühendislik eğitimini geliştirmek amacıyla Nijniy Novgorod Devlet Teknik Üniversitesi ‘ne öncelik tanımaktadır.

→ Nijniy Novgorod Devlet Teknik Üniversitesi öğrencileri modern teknolojik araştırma ve geliştirme projelerinde yer almaktadır. Üniversitenin misyonu başarı ve gençlik unsurlarıyla araştırma ve geliştirme amacıyla, askeri ve endüstriyel sanayi için toplum bireylerinin eğitilmesi, mühendislik ve teknolojik alanında yüksek teknolojinin geliştirilmesi ve uygulanmasına yönelik çağdaş, temel ve uygulamalı araştırmalar yapmak, küresel, bilimsel ve eğitimsel dünyaya uyumlu yüksek profesyonel düzeyde sivil ve ahlaki niteliklere sahip mezunlar yetiştirmektir.

Nijniy Novgorod Devlet Teknik Üniversitesi Hakkında

→ Nijniy Novgorod Devlet Teknik Üniversitesi‘nde savunma sanayi için eleman yetiştirmek üzere devlet taahhüdü uygulanmaktadır. Her yıl 300’den fazla öğrenci savunma şirketlerinin araştırma ve geliştirmesinde çalışmaktadır. Devlet nükleer atom kurumu Rosatom tarafından Nijniy Novgorod Devlet Teknik Üniversitesi araştırma ve geliştirme projeleri için ana kurum olarak tanımlanmıştır.

→Nijniy Novgorod Devlet Teknik Üniversitesi‘nin uluslararsı üniversiteler arası araştırma ve geliştirme proje yarışmalarında birçok 1.liği bulunmaktadır. Rusya Federasyonu Eğitim ve Bilim Bakanlığı tarafından düzenlenen yüksek teknolojik üretimin entegrasyonu için üniversite altyapısının geliştirme programı yarışmasınında birincisidir. Nijniy Novgorod Devlet Teknik Üniversitesi 20 ülkeden öğrencisi, kampüs içerisinde bulunan 2000 kişilik yurtlarıyla, sosyal ve eğlence tesisleri öğrencilerin tüm ihtiyaçlarına cevap vermektedir.

→Nijniy Novgorod Devlet Teknik Üniversitesi Akademik eğitim dili Rusça olup öğrenciler ilk sene hazırlık eğitimi görmektedirler. Nijniy Novgorod Devlet Teknik Üniversitesin’de Türk öğrencilerimiz ilk sene hazırlık okuyarak Rusça öğrenmektedirler. 10 ay boyunca 8-12 kişilik sınıflarda haftada 20 saat ders görmektedirler. Hazırlık kursu süresi (1 -30 ekim – 20 haziran) 1 akademik yıldır.


Nijniy Novgorod Devlet Teknik Üniversitesi Başvuru Formu

Teşekkürler, kaydınız alınmıştır.
Kaydınız alınırken bir sorun ile karşılaşıldı, lütfen daha sonra tekrar deneyin.

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp