Nijniy Novgorod Lobaçevskiy Devlet Üniversitesi

Nijniy Novgorod Lobaçevskiy Devlet Üniversitesi

Nijniy Novgorod Lobaçevskiy Devlet Üniversitesi 30 Ocak 1916 yılında kurulmuştur. Sovyet döneminde kurulan ilk üniversite unvanı taşıyan bu üniversite şehrin en gözde üniversitelerinden biridir. 1998 yılında Nano teknoloji alanında büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Nano yapılar araştırma ve geliştirme merkezi kurulmuş, 4 laboratuvar benzersiz ekipmanlar ile donatılmıştır.

1999 yılında görme engelli insanlar için Rusya’da ilk ihtisas bilgisayar merkezi kurulmuştur. 2004 yılında kampüsünde kablosuz olarak erişim için Wi-Fi teknolojisi sunan ilk Rusya üniversitesidir. 2005 yılında kapılarını yabancı  öğrencilere açan bu üniversitede günümüzde 75’den fazla ülkeden yüzlerce lisans ve lisansüstü öğrenci bu üniversitede eğitim görmektedir. 2009 yılında Nijniy Novgorod Lobaçevskiy Devlet Üniversitesi Rus hükümetinin kararıyla ‘Ulusal Araştırma Üniversitesi’ statüsünü kazandı.

Nijniy Novgorod Lobaçevskiy Devlet Üniversitesinin 2020 yılı hedefi dünyanın en iyi ilk 300 üniversitesi arasında girmektir. Son yapılan QS Dünyanın en iyi üniversiteleri genel sıralamasında 601.ci sırada yer almıştır. Fizik ve Astronomi alanında ise üniversite en iyi ilk 300 üniversite içinde yer almıştır.

Nijniy Novgorod şehrinin en iyi üniversitesi olarak kabul edilen Lobaçevskiy devlet üniversitesi işletme ve finans alanında yüksek lisans yapan öğrencilerine çift diploma avantajı sağlamaktadır. Bu iki alanda yüksek lisans yapan öğrencilere anlaşmalı oldukları İtalya Palermo ve Calabria üniversitelerinden çift diploma verilmektedir.

Genel tıp ve diş hekimliği bölümlerinin 2019 yılında burada açılmasıyla birlikte gerek uygun fiyat olması, gerekse QS ranking de üniversitenin ilk 1000 de yer alması sağlık alanlarında bu üniversitenin yabancı öğrencilerce çokca tercih edilmesine sebep olmuştur.

İlk Sene Hazırlık Fakültesi

Rusya Üniversiteleri genelinde olduğu gibi Lisans yada Yüksek lisans eğitimleri için Nijniy Novgorod Lobaçevskiy Devlet Üniversitesini tercih eden öğrencilerimiz ilk sene hazırlık fakültelerinde eğitim alıp yıl sonu yapılacak sınavda gerekli başarı puanına erişip Rusya Üniversite Hazırlık Sertifikası almak zorundadırlar. Rusya’da eğitim alan Öğrenciler hazırlık fakültesinin ikinci döneminden itibaren ek dersler almaya başlarlar. Hazırlık fakültesinde alınacak dersler seçilecek lisans yada yüksek lisans bölümlerine göre değişmektedir.

Nijniy Novgorod Lobaçevskiy Devlet Üniversitesi Öğrenci Yurtları

Nijniy Novgorod Lobaçevskiy Devlet Üniversitesi tüm Rusya Devlet Üniversitelerindeki gibi bünyesine aldığı yabancı öğrencilerine kendine bağlı öğrenci yurtlarında konaklama imkanı tanımaktadır. Üniversitenin öğrenci yurtları kampüs içerisinde bulunmaktadır. Üniversitenin öğrenci yurtları 2 yada 3 kişilik odalardan oluşup, Kamera sistemi, İnternet ve binada güvenlik görevlileri bulunmaktadır. Üniversitenin yurt ücreti 30-50$ arasında olup ücret Yurt odalarının kalitesine ve kişi sayısına göre değişkenlik göstermektedir. Öğrenci yurtlarına kayıtlar tarafımızca yapılabilmektedir.


Nijniy Novgorod Lobaçevskiy Devlet Üniversitesi Başvuru Formu

Teşekkürler, kaydınız alınmıştır.
Kaydınız alınırken bir sorun ile karşılaşıldı, lütfen daha sonra tekrar deneyin.

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp